Home Staging

Gdzie szukać ofert sprzedaży nieruchomości ?

Kamila Czyżak

Kamila Czyżak

Odpowiedź wydaje się dość prosta jednak bardzo często w naszych poszukiwaniach ograniczamy się tylko do jednego źródła, a jak się okazuje źródeł zakupu nieruchomości jest znacznie więcej i warto z nich skorzystać.  Umówmy się, że szukając mieszkania czy też domu dla siebie mamy sprecyzowane wymagania, czyli np. ilość pokoi, metraż, lokalizacja, i  angażujemy w to przedsięwzięcie dużo naszego czas i jeszcze więcej pieniędzy. Nic więc dziwnego, że poszukiwana nieruchomość musi spełnić nasze oczekiwania. Dlatego też warto poświęcić trochę więcej czasu i skorzystać z kilku źródeł, aby mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby znaleźć  nasze wymarzone „m”.

Najpowszechniejszym i ogólnodostępnym źródłem informacji na ten temat jest oczywiście Internet. Do najpopularniejszych portali gdzie codziennie dodawane są oferty sprzedaży nieruchomości zarówno przez osoby prywatne, pośredników, jak i firmy deweloperskie są:

https://www.otodom.pl/

https://gratka.pl/

https://www.olx.pl/

https://www.domiporta.pl/

https://www.okolica.pl/

https://rynekpierwotny.pl/

https://www.nieruchomosci-online.pl/

Warto jednak zauważyć, że firmy deweloperskie nie zawsze ogłaszają się na dodatkowych portalach, dlatego w tym przypadku warto sprawdzić aktualną ofertę bezpośrednio na ich stronie.

Możemy również zapisać się do grup tematycznych odnośnie sprzedaży nieruchomości  na facebooku, gdzie również udostępniane są oferty sprzedaży mieszkań w danym mieście, przykład: „Poznań nieruchomości – kupno sprzedaż wynajem”.

Dobrym momentem do sprawdzenia co ciekawego czeka na nas na rynku nieruchomości są Targi Mieszkaniowe. W takich wydarzeniach w głównej mierze biorą udział deweloperzy więc mamy możliwość znaleźć nowe mieszkanie, czyli z rynku pierwotnego. Ja również regularnie biorę w nich udział od kilku lat. Targi mieszkaniowe organizowane są dwa razy w roku w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście. Co więcej, deweloperzy często wykorzystują to wydarzenie do poinformowania  klientów o swoich nowych inwestycjach, a także przygotowują  specjalne oferty  dla potencjalnych nabywców.  Więcej informacji na ten temat znajdzie na stronie: https://www.mieszkaniowi.pl/

Jeśli natomiast jesteście bardzo zapracowani i ostatnią rzeczą, na jaką macie czas to poszukiwanie nieruchomości, możecie zastanowić się nad skorzystaniem ze sprawdzonego pośrednika w obrocie nieruchomościami. Popytajcie znajomych, rozeznajcie się na rynku, może akurat zna ktoś pośrednika wartego polecenia. Dzięki temu zaoszczędzicie na pewno dużo czasu, a dobry pośrednik będzie Wam przedstawiał oferty zgodne z waszymi oczekiwaniami i możliwościami. Oczywiście musicie się liczyć z dodatkową opłatą za jego usługę.

Jeśli chodzi o moje doświadczenia w poszukiwaniu nieruchomości to przede wszystkim korzystam z różnych portali internetowych, a także grup na facebooku. Na targach mieszkaniowych uczestniczę regularnie, ale zazwyczaj jestem tam służbowo, aby być na bieżąco z ofertą konkurencji .

A wy jakie macie doświadczenia w poszukiwaniach nieruchomości ? Z jakich źródeł korzystacie?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej.